Reiki ajalugu ja Mikao Usui

Reikimeetodi juured ulatuvad muistsesse Indiasse, Tiibetisse ja Hiinasse. Sealt levisid need teadmised ja praktikad ka Jaapanisse, kus dr Mikao Usui lõi 19. sajandi lõpus neile põhineva Loomuliku Tervendamise Meetodi nimega Reiki. Sõna “reiki” tähendus jaapani keelest tõlkides on Universaalne Eluenergia.
Mikao Usui sündis 15. augustil 1865 Lõuna-Jaapanis asuvas Taniai külas. Tema eesnimi oli Mikaomi ja eelnev nimi, mis Jaapanis levinud traditsiooni järgi muudetakse tähistamaks õpiaastate lõppu, oli Gyoho.
Usui abiellus Sadakoga (neiupõlves Suzuki) ja neil oli kaks last – tüdruk ja poiss. Usui suri Fukuyamas 9. märtsil 1926. Tema keha maeti Saihoji templisse, mida teatakse kui Buddha templit Tokio eeslinnas. Tema naine ja poeg on samuti sinna maetud.
1938. aastal lubati võtta Usui pilt hauakambrist päevavalgele ja pildistada seda, mis oli tolle aja Jaapanis väga julge tegu. See on sama pilt, mida Chujiro Hayashi avaldas oma õpilastele ja mida võib praegusel ajal näha nii raamatutes kui veebilehekülgedel.

Mikao Usui külastas sageli Kurama mäge Kyotos, kus on hästituntud tugeva energiaga koht, et mediteerida seal asuva kose juures. Kord, pärast järjekordset paastu ja mediteerimist kose all, mis oli kestnud 21 päeva, sai ta „satori“. Sõna “satori” ei tõlgita lihtsalt kui “valgustumine”, traditsiooniliselt tähendab see sõna Kõrgema Tahte põgusat vilksatust või äkilist arusaamist. See äkiline arusaamine Reikist toimus märtsis 1921. aastal. Algul kasutas ta Reikit enda ja oma perekonna peal. See toimis nii hästi erinevate haiguste parendamisel, et ta otsustas jagada oma teadmist ja Reiki väge teistega.
Usui asutas aprillis 1921. aastal Usui Reiki Ryoho Gakkei (“Usui Reiki Meetodi Selts”) olles selle seltsi esimees, avas ta esimese Reiki kliiniku Harajukas (Aojama -Tokio) 11. aprillil 1922 aastal. Septembris 1923 laastas Tokiot Kanto maavärin. Dr. Usui tervendas nii palju haavatuid, et lõpuks tema kliinik jäi väikeseks, et abistada kõiki maavärinas kannatanuid. Veebruaris 1925 ehitas ta uue kliiniku Nakanos, väljaspool Tokiot.
Reiki koolitused toimusid regulaarselt ning vastavalt kirjutistele tema hauakivil õpetas ta isiklikult umbes 2000 inimest. Algupärase meistri häälestuse ja teadmised said ainult kolm inimest. 1924. aastal oli Jaapanis kokku umbes 40 Reiki kool – kliinikut. Üks neist oli Dr. Hayashi kliinik, mis asus Akasakas Keo Ülikooli Kliiniku vastas üle tänava.
See oli kliinik, kus Mrs. Hawayo Takata koges imelist tervenemist ja õppis seejärel Reikit. Hawayo Takata tõi Reiki õpetuse Läände, kus see on jõudnud meieni.
Usui Shiki Ryoho – Usui Reiki, Usui Loomuliku Tervendamise Meetod
Kronoloogia ehk minu Reiki liin

- Mikao Usui (1865 – 1926)
- Chujiro Hayashi (1879 – 1940)
- Hawayo Takata (1900 – 1980). Takata üks õpilastest oli
- Vanja Tvan, rootsi päritolu naine, kes tõi Reiki õpetuse Soome, kus esimeses rühmas õppis ka Aila Norlamo, keda hiljem hakati kutsuma Soome Reiki emaks
- Aila Norlamo õpilane oli ka
- Raili Raunio, kes on õpetanud sadu reikiõpilasi Eestis, põhiliselt Põltsamaa suveseminaridel, aga ka Tallinnas.
- Jaan Jääts on Anti Kreemi meistri astme õpetaja.
- Anti Kreem on Age Pihlaki õpetaja
- Age Pihlak on minu õpetaja, kõik reikiastmed kuni meistri tasemeni välja.
Eesti Reiki Kooli liin ja juured https://reikikool.ee/teenused/eesti-reiki-kooli-liin-meie-juured